Przedszkolaki pomagają

Fundacja CMP – „Czy Mogę Pomóc?” – zajmuje się koordynacją i przeprowadzaniem różnorodnych akcji charytatywnych w przedszkolach w powiecie piaseczyńskim obejmujących między innymi:

  • zbiórkę funduszy i darów rzeczowych poprzez organizację kiermaszów świątecznych na cele statutowe fundacji,
  • pomoc dzieciom potrzebującym dzieciom wymagającym stałej i kosztowej rehabilitacji z powiatu piaseczyńskiego poprzez zbiórkę środków z kiermaszów okolicznościowych, występów teatrzyków w wykonaniu dzieci, rodziców, nauczycieli i pracowników,
  • organizacja funduszy na zakup najpotrzebniejszych rzeczy dla rodzin z powiatu piaseczyńskiego będących w trudnej sytuacji życiowej i finansowej oraz – spełnianie najskrytszych marzeń” dzieci najbardziej pokrzywdzonych przez los, tych dzieci o których się zapomina, a one też mają marzenia?

 Celem fundacji CMP – Czy Mogę Pomóc? jest również rozbudzanie w przedszkolakach i ich opiekunach empatii i wrażliwości serca na los innych.

Działania fundacji następują w drodze zbiórki darów lub pieniędzy od rodziców dzieci w Przedszkolach z powiatu piaseczyńskiego. W każdym roku kalendarzowym przeprowadzamy w placówkach przedszkolnych cykliczne i jednorazowe akcje charytatywne. Cykliczne akcje charytatywne obejmują Kiermasz Wielkanocny i Kiermasz Zimowy.

Kiermasze rozpoczynają się na 2 tygodnie prze świętami Wielkanocnymi lub Świętami Bożego Narodzenia. Dzieci wraz z nauczycielami przygotowują podczas zajęć ozdoby świąteczne, po czym są one kupowane przez opiekunów, rodziców i osoby odwiedzające w tym czasie nasze przedszkola. Zbiórka funduszy odbywa się poprzez wrzucanie pieniędzy do specjalnie przygotowanego pojemnika ? skarbonki .

Jesteś Dyrektorem Przedszkola, Pedagogiem, Rodzicem? Zainteresowała Cię nasza propozycja?  Zgłoś się do nas i przyłącz się do programu „PRZEDSZKOLAKI POMAGAJĄ”. Pomaluj z nami świat dziecka kolorami nadziei? Niech dzięki nam nasza lokalna społeczność roztacza kręgi pomocy i nie pozostaję obojętna na los innych?.

Kontakt:

Agnieszka Rudzińska – Koordynator Fundacji
e-mail: agnieszka.rudzinska@czymogepomoc.pl
kom. 693 436 430

Anna Szewczyk – Koordynator Fundacji
e-mail: anna.osica@czymogepomoc.pl
kom. 783 436 433