Nathalie Rzeszutek

Nathalie urodziła się z hipotrofią i wagą 2460g. Pomimo tego dostała przy urodzeniu 10 Apgar i nic nie wskazywało na to, że będzie w przyszłości wiele problemów zdrowotnych. Początkowo Nathalie rozwijała się prawidłowo tak samo jak rówieśnicy i jedyne problemy dotyczyły jej bólu brzucha. Odwiedziliśmy wielu lekarzy specjalistów szukając przyczyny i niestety nic z nich nie wynikało, a nasza córeczka wziąć czuła ból i była rozregulowana jelitowo. Tak minął pierwszy rok życia z Nathalie, która zaczęła chodzić, a właściwie głównie biegać, wszędzie jej było pełno, a zwłaszcza jej śmiechu…. Zaczęła też mówić, co nas bardzo ucieszyło. Co prawda było to kilka pojedynczych słów, ale od czegoś trzeba zacząć…

 A później przyszedł ten feralny dzień kiedy w nocy Nati dostała prawie 41 stopni gorączki, której niczym nie dało się zbić. Po wielu godzinach walki o dziecko powoli wracało do siebie. Nathalie przestała mówić, zamknęła się w sobie, przestała się śmiać…. a kolejne miesiące pokazywały jak wiele się zmieniło. Nati przestała nawiązywać z nami kontakt wzrokowy, a z czasem jakikolwiek kontakt był z nią utrudniony. Potrafiła godzinami zawieszać się, bujać bez celu lub kręcić w kółko. Do tego doszły nagłe i bardzo nasilone ataki złości, które bardzo źle wpływały na rytm dnia Natusi. W efekcie Nati bardzo słabo sypiała i budziła się co godzinę. Diagnoza – autyzm dziecięcy. Aktualnie Nathalie ma 2 latka i 5 miesięcy i waży niecałe 10 kilo i ten stan utrzymuje się od kilku miesięcy. Potem leczenie, szpital, badania. Obecnie Nati jest na diecie bezglutenowej, bezmlecznej i bezcukrowej. Nathalie jest pod stalą opieką specjalistów, uczestniczy w zajęciach stymulacyjno  rozwojowych, w zajęciach z integracji sensorycznej oraz opieki logopedy. Do tego dochodzą wszelkiego typu suplementy wspomagające, witaminy. W efekcie miesięczne wydatki na samo funkcjonowanie Nati osiągają koszt ok. 2000-2500 zł. Obecnie mama jest na zwolnieniu, by opiekować się dzieckiem. Zarabia tylko tata Nati.

Mimo tego wszystkiego rodzice nie poddają się, są dobrej myśli i pełni nadziei, że uda im się maksymalnie usprawnić Nati, by mogła jak najlepiej funkcjonować wśród rówieśników.

ZREALIZOWANE POTRZEBY