Michał Gral

Michał to pogodne i niezwykle towarzyskie dziecko. Chłopiec urodziła się z zespołem Downa oraz cierpi na wiele chorób dodatkowych, w tym: niedoczynność tarczycy, kamicę woreczka żółciowego, astmę oskrzelową, niezborność nadwzroczną oraz alergie. Michał bardzo lubi bawić się z rówieśnikami, okazuje mnóstwo miłości swojej mamie i spokojnie znosi wszystkie trudy dnia codziennego.

Chłopca wychowuje samotna mama, która ze względu na chorobę syna nie może podjąć pracy zarobkowej. Ta mała rodzina utrzymuje się jedynie z zasiłków, których suma wynosi miesięcznie około 800 zł. Nie tylko leczenie, ale i dojazdy do specjalistów takich jak endokrynolog, pulmonolog, gastrolog, neurolog czy okulista, do miasta oddalonego o 70 km są ogromnym kosztem.

Zwracamy się do Państwa z gorącym apelem o pomoc Michałkowi i jego mamie. Niezbędne jest sfinansowanie turnusów rehabilitacyjnych – koszt jednego turnusu to ok. 5100 zl oraz specjalistycznego programu komputerowego do ćwiczeń logopedycznych. Stała rehabilitacja oraz leczenie dadzą mu szansę na poprawę stanu zdrowia.

ZREALIZOWANE POTRZEBY