Krystian Leśny

Każdy człowiek, aby żyć i  normalnie funkcjonować potrzebuje zaspokojenia swoich podstawowych potrzeb. Jedną  z nich jest trwałe i bezpieczne schronienie, dające życiową stabilizację. Niestety podopieczny naszej fundacji – Pan Krystian Leśny – nie posiada własnego miejsca na ziemi. W 2009 roku uległ wypadkowi, spadając ze znacznej wysokości, co spowodowało upośledzenie funkcji poruszania się, a także zeza skośnego.

Te poważne dolegliwości spowodowały, że stracił pracę i swoje źródło utrzymania. W chwili obecnej jest na rencie. Jego jedyną rodziną jest żona, która nie pracuje, aby móc opiekować się mężem. Ich dochody to zatem wyłącznie jedno świadczenie z ZUS-u. Małżeństwo – dzięki uprzejmości znajomych – mieszka w altance położonej na ogródkach działkowych.

Nasz podopieczny zwraca się do Państwa z ogromną prośbą o pomoc w uzyskaniu mieszkania socjalnego, komunalnego, lub o wsparcie finansowe, które umożliwiłoby jego rodzinie opłacenie czynszu w wynajętym lokalu. Pan Krystian marzy, aby móc przyłożyć głowę do poduszki i przespać całą noc – bez obawy o swoje bezpieczeństwo i zdrowie.

ZREALIZOWANE POTRZEBY