Świąteczna akcja Fundacji i restauracji Gościniec Oycowizna

Świąteczna akcja Fundacji i restauracji Gościniec Oycowizna

W dniach 9- 31 XII 2012 serdecznie zapraszamy do odwiedzenia restauracji Gościniec Oycowizna w Magdalence / Lesznowola, gdzie zostanie przeprowadzana akcja charytatywna, mająca na celu pozyskanie funduszy na rehabilitacje podopiecznego Fundacji CMP ” Czy Mogę Pomóc?” – Sebastiana Roguskiego.

Mamy nadzieje, że spędzając miło czas, a dodatkowo 9 XII, wspólnie wykonując ozdoby choinkowe PODCZAS ORGANIZOWANYCH W OYCOWIŹNIE MIKOŁAJEK, uda nam się pomóc potrzebującemu Sebastianowi (SZCZEGÓŁOWE INFORMACJE DOT. MIKOŁAJEK ZNAJDĄ PAŃSTWO NA www.oycowizna.pl oraz www.cmp.med.pl i portalu www.powiat-piaseczyński.info) . Każdy będzie miał możliwość wspomóc chłopca symboliczną złotówką, wrzucając ją do skarbonek dostępnych w Gościńcu. Zbiórka to nie wszystko, w Gościńcu dostępne są również specjalnie przygotowane przez Centrum Medyczne CMP kartki świąteczne, projektu małej Oli, przyjaciółki naszej Fundacji. Kartki te będą dystrybuowane dla Wszystkich Gości restauracji „Oycowizna”, którzy będą zamawiali świąteczne potrawy na wynos i wrzucą do puszki fundacji swoje serce w postaci dobrowolnej kwoty dla Sebastiana.

Sebastian jako młody chłopiec w 2006 roku uległ wypadkowi na wskutek, którego ma niedowład czterokończynowy oraz założoną gastromię. W związku z tym wymaga stałej opieki pielęgnacyjnej oraz rehabilitacji, która umożliwia poprawienie jakości życia. Koszt niebagatelna to ok. 1400 zł miesięcznie!

Zarówno koszty opieki, jak i rehabilitacji są bardzo trudne do udźwignięcia dla samotnej, niepracującej matki, przekraczają bowiem znacznie jej możliwości finansowe. Szkoda rezygnować z rehabilitacji, która daje rezultaty i tracić to co dzięki niej i ciężkiej pracy Sebastiana udało się już osiągnąć.

Gościu – Święta Bożego Narodzenia sprzyjają do pochylenia się nad losem tych, dla których codzienność to walka o uśmiech i radość życia. W tym roku prześlijmy naszego Anioła dla Sebastiana, dla którego każda pomoc jest bezcenna! Sebastian potrzebuję jeszcze wielu Aniołów ? ludzi wielkiego serca. Zarówno grosik wrzucony do puszki po posiłku, jak i zakup kartki z życzeniami z której dochód będzie przeznaczony w całości na rzecz chłopca, pomoże mu w znacznym stopniu poprawić komfort życia. Niech nasze otwarte serca pokolorują świat dziecka kolorami nadziei i wiary w dobro drzemiące w drugim człowieku.