Aktualności

Operacje zaćmy - najważniejsze informacje

Szanowni Pacjenci,   przed przystąpieniem do zabiegu operacji zaćmy, warto zastanowić się nad szczepieniem…

Bezpłatne operacje zaćmy - jak złożyć wniosek

Fundacja CMP – Czy Mogę Pomóc? udziela pomocy w zakresie:     dofinansowania…

Akcja charytatywna „Ratunek dla oka – bezpłatne operacje zaćmy”

Miło nam poinformować, że w październiku 2016 r. Fundacja CMP – Czy Mogę Pomóc? uruchomiła…

Zaćma – najczęstsze objawy

Zaćma najczęściej pojawia się z wiekiem, u Pacjentów powyżej 60 rż., choć pierwsze zmiany w soczewce…

Operacja zaćmy krok po kroku

01.

Kwalifikacja
okulistyczna

Kwalifikacja okulistyczna dobranie rodzaju soczewki i mocy soczewki.

02.

Konsultacja
anestezjologiczna

Konsultacja anestezjologiczna ważny element przygotowania do zabiegu.

03.

Przygotowanie
do zabiegu

Przygotowanie do zabiegu po zakwalifikowaniu Pacjenta do zabiegu. Pacjent otrzyma szczegółowy wykaz badań, które należy wykonać, schemat przyjmowania kropli, a także zalecenia do jakich należy się sotosować w przeddzień zabiegu.

04.

Po
zabiegu

Dzień zabiegu oraz zalecenia pooperacyjne.

05.

Konsultacje
kontrolne

Konsultacje kontrolne po operacji. Po przeprowadzonym zabiegu, pacjent zostanie zaproszony na konsultację kontrolną po 1 dniu oraz po 7 dniach od operacji.

Zgłoszenie do zabiegu

Prawdziwe historie naszych Pacjentów
Jan lat. 78

Problem z zaćmą pojawił się 2 lata temu, nie wiedziałem, że choroba może tak szybko postępować. Czas oczekiwania na zabieg bezpłatny był zbyt długi. Zgłosiłem się do fundacji z prośbą o pomoc. Dzięki temu dziś jestem po zabiegu, jestem szczęśliwy mczłowiekiem.  Dziękuję Fundacji za pomoc w dofinansowaniu zabiegu operacji zaćmy.

Basia lat. 82

Dziękuję Fundacji CMP – Czy Mogę Pomóc za pomoc i wsparcie w wykonaniu zabiegu operacji zaćmy. Pomoc jaką otrzymałam zmieniła moje życie na lepsze. Dziś widzę, cieszę się życiem. Dziękuję!

Krystyna lat 69

Czas oczekiwania na bezpłatny zabieg operacji zaćmy jest długi, niestety zbyt długi. Jeszcze parę miesięcy temu nie wiedziałam, że mogę otrzymać pomoc od ludzi dobrego serca pracujących w Fundacji. Jestem wdzięczna, że dziś widzę, że tak prosty zabieg, profesjonalni lekarze pomogli mi zmienić życie na lepsze. Polecam.

Zaopiekują się Tobą
Lek. med. Justyna Badowska
Specjalista chorób oczu lek. med. Justyna Badowska doświadczony chirurg okulista, specjalizację ukończyła i nadal pracuje w Katedrze i Klinice Okulistyki II Wydziału Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Pani doktor wszczepia wszystkie rodzaje soczewek- jedno i wieloogniskowe oraz toryczne.
Dr n. med. Małgorzata Zaraś
Dr n. med. Małgorzata Zaraś zajmuje się rozpoznawaniem i leczeniem chorób oczu u osób dorosłych oraz dzieci od 6l roku życia. Przeprowadza podstawowe badania okulistyczne oraz badania specjalistyczne takie jak USG oka, angiografia fluoresceinowa czy OCT. Stosuje laseroterapię klasyczną oraz mikropulsy w leczeniu retinopatii cukrzycowej, zakrzepów naczyń żylnych, zwyrodnień siatkówki obwodowej oraz chorobach plamki. U chorych ze zwyrodnieniem plamki żółtej wykonuje iniekcje doszklistkowe (leczenie antyVEGF). Zajmuje się również nużycowym zapaleniem brzegów powiek. Prowadzi konsultacje u osób chorych na zaćmę oraz badania przesiewowe w kierunku katarakty.
Lek. Anas Awad
Specjalista chorób oczu lek. med. Anas Awad, w Centrum Medycznym CMP sprawuje opiekę nad Pacjentami przygotowywanymi do zabiegu. Wykonuje badania USG, wylicza moc wszczepianej soczewki kontroluje Pacjentów po zabiegu. Zajmuje się także diagnostyką i leczeniem schorzeń oczu, wykonuje drobne zabiegi na aparacie ochronnym oka ("powiekowe")
Partnerzy
Pomoc w liczbach
60

Wyleczonych oczu

240

godzin operacji

25

czerwiec - kolejny termin